odladěno pro Mozilla Firefox   
   
    144 MHz E-skip VHF Aurora Geomagnetic. pole

Něco málo o mně:
  • Jmenuji se Josef Cink. Pocházím ze Spáleného Poříčí , kde jsem až do nedávné doby bydlel. Díky složité dopravní obslužnosti, která dnes na venkově panuje, jsem se před pár lety odstěhoval do Plzně (do hlavního města piva :-).
  • Pracuji v Českém hydrometeorologickém ústavu v Plzni, kde pracuji jako meteorolog prognostik (tvorba regionálních předpovědí). Slyšet mě můžete ráno, v PÁ a o víkendu i dopoledne v pravidelných živých vstupech v Plzeň, K.Vary, kde se střídám se svými dalšími čtyřmi sloužícími kolegy. (Jak takový živý vstup v Českém rozhlase vypadá? CRo1.mp3, CRo2.mp3, CRo3.mp3, CRo4.mp3, CRo5.mp3).
  • Mimochodem mám i mnoho rozmanitých koníčků, kterým se věnuji ve svém volném čase. Mezi nejoblíbenější patří asi:
Tak to jsem celý já.

  radioamatéřina - nějaký ten rok jsem šťastným vlastníkem mezinárodní licence s volacím znakem OK1JFH. K zastižení obvykle bývám na kmitočtu 145.200 MHz (CTCSS 67 Hz), 433.400 MHz (CTCSS 67 Hz) a na převaděči OK0BR (kopec Praha - Brdy) a příležitostně na OK0BL, který se nachází na rozhledně Čerchov v Českém lese v nadmořské výšce 1042 m.n.m.
Od roku 2001 jsem také vedoucím operátorem radioklubu
OK1KFH, o kterém si zde můžeš také něco málo přečíst.
K mým největším aktivitám v tomto oboru patří především závodní činnost, chcete-li VKV contesting, kterému věnuji svůj veškerý volný čas a zejména i nemalé finanční prostředky.
Dosud mezi moje největší úspěchy patří:

1.místo v Zimním QRP contestu - 2013 pásma 144 MHz
1.místo v Zimním QRP contestu - 2012 pásma 144 MHz
1.místo absolutně v ročním seriálu VKV PA - 2006 pásma 144 MHz
1.místo absolutně v ročním seriálu VKV PA - 2005 pásma 144 MHz
2.místo v Zimním QRP contestu - 2014 kategorie ALL (144+432 MHz)
2.místo v Zimním QRP contestu - 2013 kategorie ALL (144+432 MHz)
2.místo v Zimním QRP contestu - 2012 kategorie ALL (144+432 MHz)
2.místo v IARU Region 1. VHF contestu - 2011
2.místo ve QRP contestu - 2008
2.místo ve Velikonočním závodě - 2006
2.místo v Memoriálu Ondry Oravce OM3AU - 2005
2.místo ve Velikonočním závodě - 2005
2.místo ve Vánočním závodě - 2003
3.místo v Zimním QRP contestu - 2014 pásma 144 MHz
3.místo absolutně v ročním seriálu VKV PA - 2011 pásma 144 MHz
3.místo absolutně v ročním seriálu VKV PA - 2003 pásma 144 MHz

  meteorologie - je mým zaměstnáním a koníčkem současně - pokud toho z práce nemám dost, sedím doma u internetu a prodírám se v povětrnostních situacích. Doma si také občas počkám na přelet meteorologické družice a za pomoci vlastního vybavení si nechám vykreslit nějaký ten pěkný snímeček. Příjmu meteorologických snímků z orbitálních meteosatelitů v amatérských podmínkách se věnuji už nějaký pátek. K tomu používám vlastního přijímače, dekodéru a anténní soustavy, které jsem si sám zhotovil. Taky mi to trvalo nějaký ten čas, než jsem sehnal pro mne důležité informace o kmitočtech a tech.principu příjmu. A hlavně stavba, to byly nervy, ale zadařilo se a přijímací sestava je na světě. Za pomoci konvertoru 137 MHz->1.6 GHz přijímám v současnosti snímky i z geostacionárního meteosatelitu (METEOSAT 7).
Mezi další významnější věcičky, které jsem si zhotovil patří analogově-elektronický anemometr spolu s azimutovým indikátorem směru větru, dále malou autom. meteorologickou stanici, indikátor bouřky a spoustu jiných, podobných věciček.

  vesmír, satelity a kosmonautika - satelity orbitální (radioamatérské, komunikační, meteosatelity.....), vše co se týká letů STS, mezinárodní stanice ISS a ruské orbitální stanice MIR, jejíž osud je v současné době bohužel již zpečetěn. Nyní již jen vzpomínám, kdy jsem na svých přijímačích poslouchával LIVE komunikaci mezi tímto komplexem a ruským řídícím střediskem v pásmu 137 MHz.
V současnosti poslouchám komunikace již z nové
mezinárodní vesmírné stanice ISS.

   vizuelní pozorování satelitů - pozorování satelitů na večerní nebo ranní obloze. Naprosto fantastické jsou prasátka, která na nás vrhají komunikační družice sítě Iridium o kterých si zde můžeš také něco přečíst. Ani pozorování nové mezinárodní vesmírné stanice ISS však není špatným zážitkem, zvláště pak je-li stanice spojena s raketoplánem, pak to opravdu stojí za to.

  automobilové soutěže - MČR, IRC (Intercontinental Rally Challenge) a samozřejmě WRC (World Rally Championship). Na většině republikových soutěží nesmím v žádném případě co by divák a příznivec chybět. Automobilové soutěže navštěvuji již od svých 6 let.

   a jiné záliby - turistika zvláště po středních Brdech, jízda na kole, elektronika a radiotechnika, fotografování, kulečník-karambol (tzn.bez děr a na 4koule :-) a nesmím opomenout sportovní střelbu, která však při dnešních cenách "včeliček" není příliš levnou zálibou. :-))

Datum poslední aktualizace:


( přístupů od 5/2004 )

Grafický návrh, úprava a obsah všech stránek, není-li uvedeno jinak, copyright © 1998 Josef Cink. Všechna práva vyhrazena.